افسانه جومونگ و حماسه حسین (ع)

 

نشستم توی خونه و کانال ها رو این ور ، اون ور می کنم ، دارم دنبال مختار می گردم ، سال قبل بازپخشش بیشتر از این بود ، خدا اجرش بده میرباقری رو ، واقعا زحمت کشیدن. خدا رحمت کنه مختار رو .

شبکه نمایش “پارک ژوراسیک ۲” داره و تماشا “افسانه جومونگ” .خب سوسانو بهتر از دایناسورای ژوراسیکه. منم عادتمه که درگیر چیزی بشم باید برم تو بحرش و میرم تو نخ سریاله . رائفی پور رو هم خدا انصاف بده ، دست تو دماغت میکنی ، می چسبونه به شیطان پرستی و یهودا . البته واقعا آقا خوب گفتند که اینا هنرمندانه کار میکنن و نتیجه هم میگیرن ، کاری ندارم حالا.

تو پس زمینه ذهنم هنوز مختار میچرخه ولی آروم آروم رفتم تو فاز جومونگ ؛ یه صحنه حسّاس ، تسو که از مذاکره !! با “یانگ جو” و “امپراطوری هان” برا برداشتن تحریم ها نتیجه نگرفته و به امید اینکه جنگ نشه ، تدبیر کرده سازش کنه و با دختر دشمن عقد بسته و هر چی اونا خاستن گفته چشم ، جاسوس های دشمن رو راه داده در اسلحه سازی خودشون و باج های زیادی داده و عزّت “بویو” رو لگد مال کرده ، ولی باز دشمناش راضی نشدن و هرروز توقّع و خاسته شون بیشتر شده ، از این ور هم روز به روز مقبولیّت نصف و نیمه اش داره از بین می ره و مردم هم صداشون در میاد ، چاره کار رو در این دیده که تقصیرها رو بندازه گردن جومونگ و بگه دلیل اینکه خزانه خالی هست و ورود نمک و کالا تحریمه ، دشمن ستیزی جومونگه که بهانه داده دست امپراطوری ، پس باید دست از دشمنی با “هان” بر داریم و ساخت سلاح های فولادی رو متوقف کنیم و جومونگ دستگیر و کشته بشه ، تا همه چی برگرده سرجای اوّلش .

چون دستگیری جومونگ هم که به این راحتی ها نیست ، تن به ذلّت دیگه ای داده و با گروگان گرفتن همسر و مادر جومونگ و تهدید به کشتن اونها پیغام داده که جومونگ خودشو تسلیم کنه . از اون ور جومونگ برای آزادی مادر و همسرش وارد کمین تسو نمی شه؟ چرا؟ چون استاد روحانی جومونگ “بانو یومیول” بهش نهیب زده که شما برای رسیدن به هدف والا نباید مسایل شخصی رو وارد برنامه های خودت بکنی !!

در یک صحنه حسّاس از افسانه جومونگ (دقّت شود خودشون اسمش رو گذاشته اند افسانه و داستان) . با تمام شدن ضرب الاجل تعیین شده و تسلیم نشدن جومونگ ، تسو شمشیر را زیر گلوی “بانو یوها” مادر و “بانوسویا” همسر جومونگ گذاشته و عن قریب هست که آنها رو بکشد ، مادر افسانه ای جومونگ اما در دیالوگی احساسی جمله ای می گوید :

“پسر من جومونگ ، هدف والایی داره (آزادی اهالی چوسان از بردگی هان) و تسلیم نخواهد شد و من حاضرم برای اینکه پسرم به هدفش برسد ، هزار بار بمیرم . زود باش مرا بکش.”

واقعا در افسانه جومونگ ، داستان پردازی و متن های عالی کار شده و آدم تحت تاثیر قرار می گیرد ، اما این جملۀ “آمادگی برای مردن هزار باره” برایم آشناست ، بعد از اتمام افسانه جومونگ کتاب “لهوف سیدبن طاوس” را که یکی از معتبرترین کتابهایی است که واقعیّات سرگذشت کربلا را نوشته ، ورق می زنم ، با پس زمینه ذهنم در این ایّام خدایی ، دنبال جمله “آرزوی مردن هزار باره” در راه هدف و در راه محبوب و معشوق ، می گردم اما نه در داستان و افسانه بلکه در واقیّتی حماسی در کربلا ، “لهوف” را که ورق میزنی و گذرا هم که بخوانی اش ، چشمانت نه به اندازه بال مگس که قشنگ بارانی می شود ، اصحاب و یاران را که مرور می کنی ، می رسی به یک مردی به نام ، “زهیربن قین” ، دیالوگ احساسی و افسانه ای “بانو یوها” که هنوز یادتان نرفته: ” من حاضرم برای اینکه پسرم به هدفش برسد ، هزار بار بمیرم” حال ببینید زهیر ، در شب واقعی واقعه عاشورا که امام حسین (ع) یاران خود را مرخص نمود تا بروند و جان خود و فرزندان حسین (ع) را نجات دهند چه جوابی به معشوق خود داده است : “به خدا سوگند ای پسر پیغمبر ، دوست داشتم هزار بار کشته و زنده شوم در حالی که خداوند تو و برادران و اهل بیت تو را زنده بدارد.”

هنوز ذهنم درگیر افسانه است . در کتب تاریخی کره ای ها چهار خط بیشتر از جومونگ نوشته نشده است و روشن است که جملات “بانو یوها” ساخته ذهن نویسندگان خلّاق افسانه و داستان جومونگ بوده است که احساسات ببینده را – با علم به غیر واقعی بودن آنها – تحت تاثیر قرار می دهد.

اما به راستی چرا جملات واقعی اصحاب عاشورا ما را تکانی نمی دهد؟ نکند ما راه را گم کرده ایم؟ نکند روزمرّگی ها ما را غافل کرده است. نکند در نظر ما هدف واقعی حسین (ع) که ” نجات کلّ بشریّت از بندگی غیر خداست” کم اهمیّت تر از هدف جومونگ در افسانه غیر واقعی “نجات مردم چوسان از بردگی هان” ، شده است؟ نکند رفاه زدگی ، غفلت ها و گناهان ما ، زشتی و ذلّت زیر بار ظلم رفتن را در نظر ما از بین برده است؟ اما بعید می دانم اینگونه باشد که اگر اینگونه بود ، در نظر ما جومونگ ظلم ستیز ، اینگونه محبوب نبود ، به نظر می رسد باید حسین را و اصحاب عاشورا را آنگونه که هستند برای فطرت های پاک ارایه کرد که در آن صورت “مسلم بن عوسجه” واقعی کجا و جومونگ داستانی کجا؟ آنجا که “مسلم” در همان شب واقعی عاشورا به امام خویش عرض کرد :

“ما دست از تو بر نمی داریم . نیزه به سینه دشمن می کنم و تا دسته شمشیر در دست داریم با آن بجنگم و اگر سلاح به دستم نماند به آنها سنگ بیاندازم به خدا اگر بدانم که کشته می شوم و زنده می شوم و سپس کشته می شوم و سوخته می شوم و خاکسترم را باد می دهند و هفتاد بار با من چنین کنند از تو جدا نشوم تا در آستانت بمیرم ولی افسوس که فقط یک جان دارم ”

می خواهم “لهوف” را از دیگر یاران حسین (ع) بخوانم که ناله دختر چهار ساله ام بلند می شود ، بابا کمک ، برمی گردم ، اولش عجیب خنده دار است ، دخترکوچک ، می خواسته بزرگی کند و پیراهنش را خودش در بیاورد که نخی از یقه پیراهن گیر کرده است به گوشواره کوچکش . هر چه تقلّا می کند گوشواره بیشتر کشیده می شود و گوشش سرخ شده است . باز داد می زند بابا کمک …………

تبسّمم تمام نشده اشک در چشمانم جمع می شود. حسین !! مگر تو بابا نبودی؟ مگر دخترِ تو “بابایی” نبود؟ مگر نانجیب ها دختر نداشتند که بدانند ، گوش دختر سه ساله چقدر لطیف است و طاقت وحشیگری ندارد؟ 

کجا بود نویسنده افسانه جومونگ وقتی در کربلا ، حسین (ع) برای رسیدن به هدف والا (رهانیدن بشرّیّت از بندگی غیر خدا ) مسایل شخصی خود را وارد برنامه های خود کرده بود !!! آنجا که مادر “طفل شش ماهه گردن از گوش تا گوش بریده” از خیمه ها بیرون نیامد ، مبادا حسین (ع) شرمنده رباب شود .

+++++++++++++++++++++++++++++++

پی نوشت :

* امام صادق (ع): هر کس نزد او از حسین یادى شود و از چشمانش به اندازه بال مگس اشک بیرون آید، پاداش او بر خداوند عزوجل است و خداوند براى او جز به بهشت راضى نمى شود. ثواب الاعمال ۱۸۱

* داستان یک مرد – زهیر بن قین (برای مطالعه کلیک کنید )

* یک برگ از شب عاشورا (برای مطالعه کلیک کنید ) +++++++++++++++

بازنشر در وب سایت های : عمارنامه ، افسران جنگ نرم ، آی شلوغ دانشجوی سیاسی دانشگاه تبریز ، میکده فرشتگان (۲) ، لَنَهدیَنَّهُم سُبُلَنا

به اشتراک بگذارید ! Digg it StumbleUpon del.icio.us Google Yahoo! Reddit

140 نظر برای افسانه جومونگ و حماسه حسین (ع)

 1. hamideh گفت:

  سلام
  مطلب خیلی زیبایی بود
  واقعا چرا دیدن حق و حقیقت غیرافسانه ای انقدر سخت شده …
  یا می بینن …
  یا نمی بینن …
  یا ادعای دیدن می کنند …
  که متاسفانه مورد آخری داره خیلی زیاد می شه

  • جومونگ و غفلتی به نام رسانه ملی …. رسانه ای ملی به کام دشمنان ملی

   اره … این حقش نبود ؛ اینا به هیچی افتخار میکنن و ما همه افتخارات مون رو انکار

  • علی گفت:

   خیلی خیلی خیلی قشنگ بود. یک دیالوگ دیگه هم تو جومونگ داره.
   جومونگ: من مرگ وحشتناک رو به زندگی با ذلت ترجیح میدم.
   امام حسین علیه السلام: انی لا اری الموت الا السعاده و لا فی الحیاه مع الظالمین الا برما
   بزرگ فلسفه قتل شاه دین این است
   که مرگ سرخ به از زندگی ننگین است.

 2. الهه گفت:

  سلام..چطور میتونم نظر خصوصی بدم؟؟ در واقع یه مشورتی بابد بکنم..که خیلی مهمه.. بی نهایت+++++++
  بلوغ : با سلام
  شما متوانید برای ارسال نظر خصوصی بلوغ یا ایمل بزنید به ehsan.baradari@yahoo.com
  ویا در نظر شریفتون بنویسید خصوصی است

 3. دیدی که چگونه وقتی انگشتت را کف دست نوزاد میگذاری آن را محکم میگیرد؟الهی۶ماهه حسین دستت را همانطور بگیرد

 4. صبر گفت:

  خدمتون سلام
  با خلاقیت، خوب منظورتونو رسوندید!موفق باشید

 5. چهارم گفت:

  سلام
  خداقوت عالی بود+++++++++++++++
  با تشکر همیشه ابراهیمی باشید در قربانی کردن اسماعیل هایتان.

  • ali گفت:

   ابراهیم اسماعیل را قربانی نکرد
   میخواهی چی بگی؟ +++++++++++++
   بلوغ :اون جواب برا خود نظر دهنده بوده .

 6. مهدی گفت:

  سلام
  خدا خیرتون بده
  التماس دعا

 7. Sajed گفت:

  Salam
  Besyar seryale jalebi bood
  vagha’an alave bar jazzabiat dars aamooz booz
  khoda kheyretoon bede

 8. خودم گفت:

  سلام بر تمام بر و بچه های بلوغ !عزاداری هاتون قبول
  یه چیزی بگم ؟ چند روز پیش یه سر اومدم به بلوغ ببینم که تا مرچله ای از بلوغ رسیدید ! این پست شما رو خوندم و کلی هم خندیدم!بفرمایید : چرا ؟؟
  من این مقایسه رو دوس نداشتم آقا احسان!دل معدن حس تو وجود ادم هست و من فکر می کنم در این حیطه عقل کارگر نیست و باید با حس درک کرد!
  طبق گفته ی جبران خلیل همیشه حق به اراده تعلق داره همه ی ادما تو وجودشون یه نقاظ ضعف و قوتی دارند! اما وقتی که قدرت تو وجود ادم قوی بشه ، ضعف دچار تغییرات میشه یعنی یه جورایی هر طرف باد بیاد خم میشه و این ور و اون ور میره!همیشه قدرت اراده بیشتر از زور بازو بوده و هست و خواهد بود!بین آدم هایی که جاو.دانه میشن مثلا مثه امام حسین و ادم های خاکی همیشه یه اربتاطی هست یعنی همه اشون از یه قدرت نادیدنی تبعیت می کنند!ادما اغلب کاری رو انجام میدن و فکر می کنند این کار زاده ی اراده ی ازاد خودشه و به دلخواه و فرمان اونه اما باید به این فکر بکنه که اون در واقع با دقت و سماجت و ظرافت به سمت و سوی انجام کار کشیده میشه! خیلی از ادمای بزرگ با تسلیم شدنشون در برابر اراده ی روح به شکوه و عظمت رسیدند مثل امام حسین و هفتاد و دو تن از یارانش!اونا از تسلیم خودشون نه اکراه داشتند و نه در برابر فرامین روح مقاومت نشون دادند! مثل چی ؟؟ یه مثال سازی براتون بزنم ! مثل سه تارکه خودش رو کاملا تسلیم اراده ی نوازنده اش میکنه!( مثال رو برای دل خودم زدم که با ساز جماعت سری جدا ندارم!:)))
  همیشه بین دنیای مادی و دنیای معنوی راهی هست که ما در عالم بی هوشی و در حالت خواب آلودگی خودمون درش قدم می زنیم! این راه برامون ادامه و امتداد داره ! ما از نیروش بی خبریم وقتی که به خودمون بر می گردیم می بینیم ای دل غافل!
  باید انسان گونه به واقعه ی کربلا نگاه کرد و اندیشید!انسانیت همیشه روی خدای متعال و روح قدسی بر روی زمین هست!شاید ما یه کوچولو از انسانیت به دوریم !
  ببخشید که طولانی شد!آخه چند وقت بود که اینجا نیومده بودم!:)

 9. شهنه هنر گفت:

  با سلام بسیار زیبا بود چیدمان وتطابق ولی واقعیت دیگری هم هست عزاداریها پرشکوه تر می شود وخالص تر کاری به برخی شیطنت ها ندارم یا فلان مداح از فلان ترانه خون دوران ستم شاهی تقلید می کنه …در کل بهتر از سال قبل بوده است

 10. طاها گفت:

  سلام
  ممنون از دعوتتون
  آخیش خلاصه یکی پیدا شد حرف دلمون رو بزنه!!
  خیلی خوب بود
  وقتی دارم از تو خیابون رد میشم داخل یه مغازه جومونگ میده قیافه این مردم دیدنیه!! مسحورش میشن!!!!
  وقتی هم که این جمله “هدف والا” میگه تو قسمتای فیلم دلم میخواد تلویزیون رو تو سر مدیران سیما خورد کنم

  این شبکه پخششو تموم میکنه اون یکی شروع میکنه، خفه کردن مارو با این مزخرفات ، خداروشکر که زیاد تلویزیون نگاه نمیکنم

  ببخشید یکم خشن بود:)

  • ali گفت:

   این تلویزیون نگاه کردن نداره خوب کاری میکنی +++++++++++++
   بلوغ : خب انصافا تلویزیون در این سالها بهتر شده .

 11. سلام
  وااااااای ،عالی بود………عالی بود….
  لینکتون میکنم.
  و مطلبتون رو کپی:)
  البته با ذکر منبع

  التماس دعا
  یا علی

 12. جاويد گفت:

  سلام.ممنون واقعا زحمت کشیدین تا اینها رو به تصویر بکشین فقط فیلمبردارکم داشت.وقتی اینها خونده میشه همشون در ذهن تجسم میشن پاره شدن گوش .یکی از فامیل اومده بودند ضبط ماشینش قدیمی بود و کاست میخوند ازم کاست نوحه خواست من هم کاستهامو که نگه داشته بودم اوردم نوار طفلان مسلم حاج علی اصغر زنجانی به پستم خورد که خیلی منو تکون میده.به خاطر خدا و راه خدا برادر خون برادر رو در دستش میگیره .التماس دعا.امیدوارم کمی از بندگی تن رها بشیم که فانی است و به روح بپردازیم که ماندگار است

 13. صبا گفت:

  افسوس از کسانیکه نام حسین فقط در زبانشان هست.نه در متن زندگیشان.افسوس از شیعه ای که حسین علیه السلام را نشناخت و فقط از روی احساسات بر سینه زد.درد فقط جومونگ نیست درد ما در عدم صداقتمان به دین و اهل بیت و خداست.
  خدا اجرتان دهد.

 14. مثل همیشه زیبا بود .. سپاس.

 15. لیلا گفت:

  سلام علیکم

  تشکر از دعوت شما

  مثل همیشه مطلبتون خوب و موثر بود

  شرمنده که مدتیه زیاد در نت فعال نیستم
  التماس دعا

 16. حبیب گفت:

  با سلام و تشکر از متن زیبا و ارزنده تان .
  فکر می کنم نباید “حماسه امام حسین (ع) ” در کنار هیچ حماسه واقعی و غیر واقعی نوشته شود
  ” دلم می سوزد “با خودم می گویم نباید حماسه حسین (ع) با کسی وچیزی قیاس نشود احساس می کنم قداست آسمانیش را خیلی خیلی پایین می آوریم . افسانه جومونک خوب داستان پردازی شده ولی به نظر من هزاران جومونک را نباید باید کوچک ترین سرباز کربلا قیاس کرده و در کنارهم قرار داد .
  البته حضرت عالی قطعاً چنین کاری نفرمودید
  منتهی من نمی توانم حتی در کنار هم بودن ” افسانه جومونک ” و ” حماسه بدیل و بی نظیر امام حسین (ع) ” ببینم … بازهم متشکرم خیلی عالی بود فقط در کنار هم آن دو کلمه بر نمی تابم

  • سید گفت:

   یک اشتباهی که در سایتها و وبلاگها وکتابها دیده میشه اینه که مثلا می نویسند *جملات از بزرگان* ود در آنها جملاتی از هیتلر و معاویه و یزید و چرچیا و روزولت و….در کنار جملات امامان و پیامبر می اورند که از بدسلیقگی نویسنده است.
   ممکن است معاویه و …حرف خوبی هم گفته باشند ولی این کجا و ان کجا

   • ali گفت:

    سخنان به قول خودت هیتلر و معاویه کاربردی هستند نه مال ۱۴۰۰ سال پیش +++++++++++
    بلوغ : اولین باری است که می شنوم کسی هیتلر یا معاویه را تایید کند.

 17. نسيم گفت:

  سلام.راستش من افسانه جومونک رو با واقعه عاشورا تا حالا مقایسه نکرده بود که شما حق مطلب رو خوب ادا کردید. اما من قبلا همیشه به این فکر میکردم که تو “افسانه” جومونک یه ادم مثلا با میشه و قیام میکنه و
  ۱-اغلب قوم ها رو با هم متحد میکنه و سرزمین های اون اطراف رو رهبری میکنه
  ۲- در حالی که همه اون سرزمین ها با هم یکی نیستن و هر تکه رو از کسی میکیره و یکی میکنه و از طرفی طی داستان خودش این امکان رو پیدا میکنه که
  ۳-سلاح بسازه و جنک رو در رو بکنه.بعد که حالا مثلا اونا رو یکی کرد
  ۴- اومد حکومتی خیلی شبیه به حکومت های قبلی درست کرد ، و فقط به قول شما با کمی تغییر در قوانین و اجرای اونها مثلا مخاطب رو تحت تاثیر قرار میداد.
  اما رهبر بزرکوار کشور ما حضرت خمینی (ره) با دست خالی و فقط با فکر عالی اسلامی تونستن یه کشور رو از دست طاغوتیانی بکیرن که کل امکانات کشور دستشون بود و در قبالش هیج سلاحی نداشتن که بتونن جنک رو در رو و پایاپایی داشته باشن و از همه مهم تر کشور بیش از هزار سال حکومت سلطنتی و بادشاهی داشت که ایشون صد و هشتاد درجه حکومت رو تغییر دادن و به نظام جمهموری اسلامی تغییرش دادن.ایا واقعا این عظمت انقلاب کشور ما قابل مقایسه با “افسانه” جومونک میتونه باشه؟اصلا میشه واقعا درک کرد که دقیقا جه اتفاقی افتاده؟؟؟!!!

  • ali گفت:

   اقا یا خانم نسیم
   امام کجا امکانات نداشتند؟!
   پس این همه اخوند و میلیونها جوان که هر کدام میتوانستند رهبر یک مملکت باشن! از شاه چی کم داشتند؟ نکنه منظورت اسلحه است و میخاستید مبارزه ی مسلحانه داشته باشید
   یه کم واقع بین باش.+++++++++++++++++++++
   بلوغ : با تشکر جواب ” جواب نسیم ” با خودشان .

   • نسيم گفت:

    سلام اقا یا خانوم ali:
    با تشکر از جوابهای کنایه آمیز شما . منظور بنده این بود در مقایسه با اون افسانه که مقابله ای برابر و شبیه هم داشتند،خب انقلاب ما دو طرف شیوه برابری نداشتند و البته به طبع همین امر و شیوه زیبا باعث پیروزی انقلاب ما شد.و البته جنک مسلحانه نمیتونست کار درستی باشه و احتمالا به نتیجه ای هم نمیرسید جز اینکه امنیت کشور بیش از پیش زیر سوال میرفت.
    شما هم اگه مقداری خونسرد تر و غیر تعصبی تر تو هر زمینه ای برخورد کنید شاید بهتر بتونید نتیجه بگیرید.
    با ارزوی موفقیت و سربلندی برای شما هم وطن کرامی

    • ali گفت:

     aliاسم مردونه است! +++++++++++++++
     بلوغ : خب نسیم هم اسم خانم است. جواب بقیه ها را هم خودتان خوب می دانید . ضمنا لطفا منسجم و یکجا نظر بدهید تا تشویش اذهان نشود!!!!!

 18. خیلی خوب بود
  عالییییییییی

 19. سید گفت:

  ممنون از خبر شما مبنی بر گذاشتن مطلب جدید

 20. نام گفت:

  اینکه نوشتید درسته و متاسفانه رسانه ما بسیار ضعیف عمل می کنه. ما هم در تاریخ تمدن ایران زمین و هم در تاریخ اسلام اسطوره های بی نظیر و واقعی ای داره که اگر از سینما برای ترویج اونها استفاده کنیم حمله شدیدی به سایر تمدن ها می کنیم و می تونیم تاثیر بسیاری بگذاریم.
  با این وجود حماسه حسینی نه تنها سرد نمیشه و شعارهای امام حسین برای اهلش قدیمی نمیشه بلکه به فرمموده معصوم(ع) عشق حسین حرارتی رو در دل شیعیان گذشته که هیچ وقت سرد نمیشه.

 21. ریزبین گفت:

  عجب زدی تو خال داداش .
  منظور مقایسه کارهای تسو در مذاکرات و باج دادن به دشمن و عقد با دشمن و تعطیلی سلاح های فولادی و تدبیر و امید و خالی بودن خزانه و بهانه از دشمن ستیزی ………… خیلی ناقلایی

 22. سید محسن گفت:

  سلام

  همه جا گفته ام ارباب – حسین بن علی راحت جان ست – حرمش فوق جنان ست –

  مگر نیست ؟ چرا هست ! عیان ست – چه کنم دست خودم نیست – چرا اشک نبارم –

  چرا ؟؟؟ چون که همیشه سفر کـرب و بـلا با دگـران ست – مگـر دوسـت نـداری تو مرا –

  یار ، نگاهی که غلام تو جوان ست – دلش کرببلا خواهدو دل پاره شدو دل نگران ست

  التماس دعا

  یازینب

  • منتظر گفت:

   احسنت که حواستان هست ما خود الگوهائی داریم پر بها تر از افسانه جومونگ
   ،بخشی از این مطلبتان را به نقل از آدرس وبلاگتان گذاشتم در وبم

 23. میلاد گفت:

  سلام بزرگوار
  خوبی
  مطلب مفیدی بود
  خدا اجرت بده بابت وقتی که میذاری و این مطالب رو می نویسی

  به روزم با تصاویری از عاشورای ۸۸
  ممنونم از حضورت
  یا مهدی فاطمه

 24. سلام و درود؛
  دوست عزیز این مطلب شما در پایگاه اینترنتی و بسته فرهنگی عمارنامه منتشرگردید.
  http://www.ammarname.ir/node/20489
  ما را از بروزرسانی خود آگاه
  و با درج بنر و یا لوگو در وبگاه خود یاری نمایید .
  موفق و پیروز باشید .
  http://ammarname.irinfo@ammarname.ir
  یا علی

 25. فاطمه f.m گفت:

  سلام
  مرسی مث همیشه عالی بود همراه با نگاهی ریز بین.

  خداقوت

  یاحق

 26. سلام دوست عزیز عالی بود. خدا رحمت کنه مختار رو که انتقام دل پرخون امام سجاد و حضرت زینب علیهما سلام رو گرفت و خدا میرباقری رو عاقبت به خیر کنه با این یادگار گرانقدرش. آری دوست عزیز متاسفانه شبکه های سیما اگر هم حرمت نگه داشتند فقط شب عاشورا و تاسوعا بود و بقیه دگر هیچ.
  من هم این مصیبت عظما را به شما عزیز تسلیت و تعزیت عرض می نمایم.

 27. اسرار گفت:

  سلام
  امان از این فیلما و سریالایی که یا تلوزیون زحمت پخشش رو میکشه یا به وفوووور امروزه تو دسترسن که عجیب و غریب پرطرفدارن..سریالای کره ای و ومپایر و…تماما نتیجه ای جز رفاه زدکی و رفاه زدکی و رفاه زدکی و البته از بین بردن حیای اسلامی ندارن
  یاعلی

 28. نام گفت:

  سلام
  رمان نامیرا رو حتما بخونید، از صادق کرمیار
  من رمان خون حرفه ای بودم، البته تا همین یک سال پیش، دیگه ترک کردم، چون اثرات منفیش در حد فیلمای خفنه مثل دشمنی که فکر میکنی ضعیفه و ازش غافلی و اون هرکار که میخواد به راحتی انجام میده، ولی این رمان موضوعش حوادثیه که زمان کمی قبل از عاشورا اتفاق می افته، به زیبایی نوشته شده و سرتر از تمام رمان های ایرانیه که خوندم و از نظر موضوع از کل رمان هایی که در عمرم خوندم.

 29. دولت یار گفت:

  سلام!ممنونم بابت دعوتتون …عالی بود عالیییییییی…
  متشکرم که چند وقتیه بلوغی فکر کردن رو به من یاد دادید.فکر کنم۶ ماهی میشه که به بلوغ نیامده بودم:( اما الان با این نوشته انرزی گرفتم.منتظر دعوت دوبارتون هستم

 30. جامانده گفت:

  سلام علیکم
  ممنون از لطف شما و دعوتتون مطلب جالب و بجایی بود.
  ایام بر شما تسلیت
  …………….
  خوب می دانم عطش آب نبود در خیمه ها
  شاید عطش بصیرتی بود برای قومی که نمی دانستند با فرزند پیامبرشان در جنگند
  برای سپاه سیاهی که بهشت مجسم را نمی دیدند و به دنبال بهشت بودند…
  تشنه جرعه ای بصیرتم پهلوان!

  اللهم صل علی محمدو آل محمدو عجل فرجهم

 31. یک رهگذر گفت:

  این روزها دلم در نینواست، آخر به هرکجا مینگرم در نگاهم کربلاست…

 32. ثریا گفت:

  سلام. راستش من اصلا جومونگ را ندیدم. یعنی از قیافه و لباساشون خوشم نمیاد برا همین اصلا طرفش نرفتم. مختار هم شبکه۵اصفهان فیلم سینماییهاش را نشون میداد
  بهرحال عزاداریهات قبول و انشالله همه حسینی بشیم

 33. firooz.vp گفت:

  سلام.
  یالثارات الحسین.ع
  خداوند عجرتان دهد.
  به نظر بنده ما به غیر از محرم و بر پای سیاه پوشان و اقامه عزا برای سالار شهیدان باید کار فرهنگی نیز در این زمینه انجام دهیم و لذا مردم چه ( خاص و عام ) را از این حیص در تمامی مراحل آماده نگه داشت.
  البته صدا و سیما نیز تقصیری ندارد آنها نیز باید برای عموم برنامه میزارند.
  ومن الله توفیق.
  موفق باشید.
  منتظر حضور شما و دوستان شما می مانیم♥
  http://montazeran-karaj.blogfa.com
  http://creationbird.mihanblog.com

 34. سلام بزرگوار
  همه مطلب تان را خوانده ام عالی بود
  ولی مطمئن باشین که هنوز شور حسینی در میان ایرانیان وجوانان هست اگر نبود ۳۰ سال تحریم همه رو به زانو در میاورد وروحیه دشمن ستیزی از بین میرفت. تازه افسانه جومونگ به ما یاد میده، چطور که امام خامنه ای نیز به ان اشاره کرد هر چی در برابر دشمن کوتاه بیام خواسته هاش بیشتر میشه .پس نباید فکر کنیم که اگر به حرف دشمن گوش بدیم رفاه اقتصادی در جامعه به وجود میاد بلکه زیر دشمن له خواهیم شد وبه یه کشور سر خورده تبدیل خواهیم شد . خداروشکر که مردم ما هر سال در محرم یاد میگیرند که امام وپیشوایشان زیر بار ظلم نرفت که شهید شد.
  ظلم بر حسین (ع) هیچوقت از ذهن هیچ شیعه ای بیرون نخواهد رفت .خدا کند فرزندانمان نیز در این راه موفق باشند

 35. سلام
  در کل مایل به دیدن فیلم مختارم تا جومونگ!
  کاش کمی بیشتر پخش می شد!

 36. توحید گفت:

  واقعا از تحلیل شما از این دو برنامه یعنی «عاشورا»و«جومونگ» واقعا عالی بود ممنون
  به اندازه ی ارزش خون شهدای کربلا like داره@+++++

 37. سلام
  عزاداری ها قبول درگاه حق
  خیلی عالی بود
  استفاده کردم
  التماس دعا

 38. به نام خدا
  السلام علیک یا اباعبدالله الحسین علیه السلام
  سلام الله علیکم
  خداقوت

  ایام سوگواری شهادت نوه محبوب رسول خدا صلوات الله علیهما و سلامه را خدمت شما تسلیت و تعزیت عرض می نمایم. انشاءالله عزاداری هایتان مقبول آقا امام حسین علیه السلام و خواهر بزرگوار و مکرمه ایشان خانم زینب کبری سلام الله علیها قرار گرفته باشد.

  انشاءالله سعی نماییم خود رابه معیارهای مدنظر اهل بیت علهیم السلام خصوصا آقا امام حسین علیه السلام نزدیک و نزدیکتر نماییم و درس آموز خوبی برای مکتب آمام حسین علیه السلام باشیم.

  آقا طیب الله انفاسکم
  هرچند مطلب طولانی بود اندکی اما استفاده بردیم. اجرتان با آقام امام حسین علیه السلام

 39. سعید گفت:

  سلام-
  ضمن عرض تسلیت ایام سوگواری سید و سالار شهیدان و تشکر از اینکه به یاد دوستان قدیمی افتادید..
  مطلب خوبی بود که مورداستفاده حقیر قرار گرفت. دوستان حق مطلب را ادا کردند.
  در پناه حق باشید

 40. معصومه گفت:

  سلام بسیار گرم خدمت شما و عرض تشکر از دعوتتان برای این مطالب زیبا . واقعا لذت بردم و اشک ریختم . اجرتان با حق .

 41. با سلام و احترام
  مطالب خیلی عالی و دارای مضامین هر چند کمی اهداف سیاسی رو دنبال کردید ولی واقعا پر معنا بودند.
  ممنون از اطلاع رسانی تون و ممنون از گردآوری این مطالب

  من هم یادمه که وقتی سریال مختار پخش می شد خانواده مون میخکوب می شدند پای تلویزیون و تو بعضی تراکت ها مخصوصا بازپروری وقایع عاشورا اشک می ریختند و اظهار همدردی می کردند.
  فرهنگ عاشورایی با گوشت و خون ما ایرانیان عجین شده… یا حق

 42. کربلایی گفت:

  سلام[گل]
  دانلود سخنرانی زیبا از حجت السلام والمسلمین سید حسین مومنی -دهه اول محرم [گل]

  التماس دعا[گل]

 43. نسل سومی گفت:

  سلام خسته نباشید عزاداریتون قبول .متن خوبی بود تا به حال چشمم به این متن نخورده بود موفق باشید
  با عنوانی جدید به روزم..
  لطفتا با نظرات سازنده من در هر چه بهتر شدن وبلاگ یاری دهید.

 44. ali گفت:

  “خدا اجرش بده میرباقری رو ، واقعا زحمت کشیدن”
  حتما اثر فاخر سینمای ایران هم هست!
  سریال جومونگ اصلا قابل مقایسه با مختارنامه هست؟
  چه از لحاظ سناریو، چه بازیگران،چه لوکیشنها و لباسها و کارگردانی
  برای مختار که ده سال و ده میلیارد خرج کرده اند با سناریوی از قیل اماده و هزار ایراد سینمایی و روایی قابل ستایش نیست البته در داخل میتواند اینچنین باشد.

  “در کتب تاریخی کره ای ها چهار خط بیشتر از جومونگ نوشته نشده است”
  پس زبان کره ای هم بلدی و تمام کتب تاریخ کره را هم مطالعه کرده ای!
  جومونگ اونا با فردوسی ما چه فرقی داره؟!چرا کسی برا فردوسی فیلم نمیسازه؟

  “کتاب “لهوف سیدبن طاوس” را که یکی از معتبرترین کتابهایی است که واقعیّات سرگذشت کربلا را نوشته”
  در این مورد بعداً خواهم نوشت.

  “هدف واقعی حسین (ع) که ” نجات کلّ بشریّت از بندگی غیر خداست” ”
  با این جمله موافقم و به شما هم توصیه میکنم در همه حال آن را مد نظر قرار داده و پیگیر باشید و نه بنده نفس و نه بنده شخص باشید هر چند او بزرگ هم باشد!

  “مسلم بن عوسجه” واقعی کجا و جومونگ داستانی کجا؟
  مسلم امام را دیده و شناخته بودند و نسبت به آن بصیرت! داشتند اگر غیر از آن بود باید شک میکردی.
  اما جومونگ نه امام نه پیغمبر هیچ کدام را نه دیده و نه درک کرده به قول ما کافر و بی دین! است
  اما برای ریشه کن کردن ظلم وبیداد بنا به فطرت انسانی و تشخیص خود قیام کرده و میخواهد ملتی را نجات دهد.
  چرا مسلم بن عوسجه و دیگر یاران حسین(ع) وقتی ظلم را تشخیص داده قبل از امام قیام نکرده؟

  “گردن از گوش تا گوش بریده”
  از گوش تا گوش چشمها و بینی است نه گردن.

  دیگر بس است شاید بعدا هم آمدم.
  در پایان
  خدا دخترت را برا پدر و مادرش نگهدارد.+++++++++++
  بلوغ : با سلام و تشکر . خب کمی با انصاف نگاه کنیم مختارنامه اثر قابل تقدیری است.
  در مورد افسانه جومونگ و چهار خط بودن در کتب تاریخی کره ای ها این جمله مال آقای رائفی پور است که ایشان هم در این زمینه محقق است.
  امّت و مسلم عوسجه اجازه ندارد بدون اذن امام (ع) و یا نایب امام قیام کند.
  گردن از گوش تا گوش نیز عین ترجمه بخشی از مقتل است.
  بازهم با تشکر از اظهاز نظر شما. خدا برای شما هم دخت عطا بکند.

 45. نادر گفت:

  امام حسین (ع) می فرماید : «لا تَرْفَعْ حاجَتَکَ إِلاّ إِلى أَحَد ثَلاثَه: إِلى ذى دین، أَوْ مُرُوَّه، أَوْ حَسَب»
  جز به یکى از سه نفر حاجت مبر: به دیندار، یا صاحب مروّت، یا کسى که اصالت خانوادگى داشته باشد.
  ایام سوگواری سالار شهیدان تسلیت باد

 46. امیدوار گفت:

  سلام. متن عالی ای است و ربطی جالب.

 47. ساحل گفت:

  سلام خیلی لطف کردید!
  موفق باشید
  یاحق

 48. تسبیح گفت:

  سلام.
  حکایت ما حکایت شاگردی است که نه سرکلاس بوده و نه درس را فهمیده…
  بابی انت و امی یا اباعبدالله الحسین روحی فداک…

 49. پنجره جدید و متفاوتی بود برای نگاه کردن

  ممنون

  السلام علیک یااباعبدالله …

 50. الفاتح گفت:

  سلام علیکم
  مقام معظم رهبری: من نمى‌توانم به‌طور مطلق بگویم که موسیقى اصیل ایرانى، موسیقى حلال است؛ نه، این طور نیست. بعضى خیال مى‌کنند که مرز موسیقى حلال و حرام، موسیقى سنّتى ایرانى و موسیقى غیرسنّتى است؛ نه، این‌طورى نیست. بیانات در جلسه پرسش و پاسخ با جوانان در دومین روز از دهه فجر (روز انقلاب اسلامى و جوانان) ۱۳/۱۱/۱۳۷۷

  تا حالا فکر کردی چرا فقط بدن علی اکبر قطعه قطعه شد؟ ۱٫یه عده با بغضی که نسبت به امیرالمومنین داشتند زدند اسمش علی بود و از نسل علی بود ۲٫ برخی از بغضی که نسبت به رسول الله داشتند زدند شبیه ترین مردم به رسول الله ۳٫ به زعم بنی امیه، طبق روایت پیامبر(ص)، امام جانشین حسین(ع) محسوب می شد! به قول استاد قنبری، علی اکبر هم جای خودش شمشیر خورد هم جای امام علی سجاد(ع)!

  دنیا بداند راه و رسم شهادت خاموش شدنی نیست، چون خون سرورمان آقا ابا عبدالله(ع) هنوز چراغ راه ماست و ما افتخار میکنیم شیعه مکتب نورانی و خونین اهل بیت پیامبر(ص) هستیم و شهادت افتخار ماست.

  انشاءالله ما را در دعایتان فراموش نکنید، از حضور نورانی شما تشکرو قدردانی میکنم، محتاج دعای جمله خوبانم[گل]

 51. بیایید در ماه محرم اگر زنجیر میزنیم
  قبل از آن زنجیر غفلت از پای خود باز کرده باشیم
  اگر که سینه میزنیم
  قبل از آن سینه دردمندی را از غم و آه پاک کرده باشیم
  خوب است اگر اشکی میریزیم
  قبل از آن اشک از چهره ی مظلومی پاک کرده باشیم

  التماس دعا

  • ali گفت:

   درود بر تو ای بنده ی خدا
   تمام حرف ما هم همین است
   زنجیر از پا و عقل باز کنیم و اشک از چهره مظلوم پاک کنیم.

 52. دولت یار گفت:

  سلاااام…خدا قوت
  منتظر آپ جدیدتون هستم

 53. اشکمم را در آوردی حاج احسان به خدا طاقت شنیدن ندارم ادامه بدین که دارین خوب میرین مسیرو

 54. پدر گفت:

  امام حسین (ع) فرمود: «من کشته اشکهایم، مؤمنى مرا یاد نکند، مگر آن‏که به گریه مى‏افتد».

 55. نام گفت:

  سلام خیلی مطلبتا ن جالب بود جالبتر آنکه حومونگ افسانه انرژی اتمی ما را نیز و اوضاع سیاسی ما را نیز اگر چشم بازکنیم وخوب بنگریم روشن می کند ولی نمی دانم جرا هنوز عده ایی دنرزو خواب غفلتیم
  از این بگذریم از خدا می خواهم کاری کند که امام مامولایمان مهدی عج چون اباعبدالله بی یار و یاور نماند ما که صدها تنمان نیز یکی از یاران حسین نمی شود خدا کند ۷۲ میلیون یار شویم تا مولایمان تنها نماند.
  یا علی

 56. ali گفت:

  و عبادالرحمن یمشون فی الارض هونا و اذا خاطبهم الجاهلون قالوا سلاما…
  برادر نه چندان بزرگوار طاقت دو کلام حرف حساب را هم نداری ادعای ارشاد و هدایتت هم میاد؟
  دوست داری فقط ازت تعریف بشه؟ دوست داری فقط شما رو تایید کنند. دوست نداری بزرگ بشی؟
  ادعای خدایی
  متاسفم برای خودم که در زمانه ای به سر میبرم که امثال شما ادعای کذاییتان گوش فلک را پر کرده و جرات پاسخ به سوال و یا شبهه!مردم را ندارید
  باز من منتظرم!++++++++++++++
  بلوغ : با تشکر از هم اندیشی شما. خب بزرگوار شما عنایت دارید که سوال با شبهه فرق داره. شبهه سوال نیست شبیه سوال هست و عمدتا برای به شک و شبهه انداختن مخاطب هست و احیانا گمراهی مخاطبین. به فرمایش مولای متقیان علی (ع) هر کسی گنجایش فراگیری همه علوم و همه سوالات و پاسخ ها رو نداره. وانگهی هم اندیشی یا مناظره و یا جدل ، مقدماتی میخاد یعنی پیش نیازهای علمی لازم داره . خب شما انتظار نداشته باشید ما شبهاتی که میره روی مخ آدم و مثل خوره روح رو اذیت میکنه منتشر کنیم مثلا برای پاسخ گویی و ذهن پاک نوجوانان و جوانانی رو که با اطمینان میان سایت بلوغ برا استفاده ، مخدوش کنیم. چیزایی که نه مهم هستند و نه لازم که بدونند ولی یه جوری چینش و مطرح میشن که ذهن رو روزها درگیر میکنه. علی ایحال ما در خدمتیم سوالی یا شبهه ای باشه ایمیلی بفرمایید تا در کارگروه تخصصی بلوغ بررسی و پاسخ ارایه گردد. با تشکر مجدد

  • ali گفت:

   سلام
   شماجواب اون سوالایی را رو به میلم بفرستین.اجرکم عندا…!++++++++++++
   بلوغ با تشکر : لطفا سوالاتتون رو مجددا به ایمیل کاری بلوغ بفرستید. با تشکر.

 57. صبر گفت:

  سلام وبلاگتونو نو قسمت حدیث دیگران معرفی کردم! یه سری بزنید+++
  بلوغ : با تشکر از حسن ظن شما . ولی قبلا هم نظر داده بودید منتها آدرس وب سایتتون اشتباه تایپ شده ما هر چی سعی کردیم و سرچ کردیم نتونستیم پیداتون کنیم. لطفا آردس صحیح بفرمایید.

 58. صبر گفت:

  http://esharatvatanbihat.blogfa.com/آدرس صحیح!اون مال وب قبلیم بود که حذفش کردم!

 59. صبر گفت:

  نمیدونم چرا اینطوری شده ! شما خودتون درستش کنید!!!!!!

 60. ثریا گفت:

  عزاداریهاتون قبول[گل]
  کـــــــــ ـ ـ ـ ــــــــــاش … وقتی خـــــــــــــــــدا در محــــــــــشر بگوید : چه داشتـــــی؟ ســــــــــر برکند حسیـــــــــــــــن … بگوید : حساب شد
  بروزم و منتظر حضورتون[گل][بدرود]

 61. _گاهی برای خوب شدن دیر می شود!

  قفلی به دست و پای تو زنجیر می شود

  تنها برای لحظه ای غفلت از این دلت

  یک عمر خاطرات تو درگیر می شود

  آنقدر دل به حال خودش گریه میکند

  کز ضجه اش زمین و زمان پیر می شود !

  وقتی که اشتباه کند باز قلب تو

  روحت ز عشق و زندگیت سیر می شود !

  این روح آسمانیت آن روز تا ابد

  با لذت گناه زمین گیر می شود !

 62. صالحي گفت:

  واقعا عالی بود
  دست مریزاد
  پیروز و موفق باشد

 63. سلام
  خداخیرتان دهد که چشمانمان را به اندازه بال مگسی تر کردید

  یاعلی

 64. محمد گفت:

  روزگار اسیری زینب

  مثل شبهای شام تاریک است

  کوچه پس کوچه‌های اینجا هم

  مثل شهر مدینه باریک است

  سلام.ممنون که خبرم کردی.بایدببخشی که دیراومدم.

 65. ممنون اما ببخشید بین لینک ها اسم پیدا نکردم؟؟؟؟

 66. ·٠•♥ بیست بار با شترش رفت حج،
  حتی یک شلاق هم به او نزد.
  روزی که به خاک سپردندش،
  شتر آمد بالای قبرش،زانوهایش را خم کرد،
  افتاد روی زمین.صیحه می کشید.
  خودش را به خاک ها می مالید.
  سرش رابر زمین می زد.
  اشک چشم هایش خاک قبر را تر کرده بود.
  سه روز آن جا ماند.
  با همان حال از دنیا رفت.
  همان جا،کنار قبر امامش.ܓ✿

 67. سلام
  ازقدیم گفته اند مرغ همسایه غازه.
  زیادهم بی ربط نگفته اند.وقتی خودی سرآدم وایمانش کلاه می گذاردناگزیرباید دست به دامان بیگانه شد وافسانه هایش راوقعی پنداشت.
  درکشوری که ازکوچک تابزرگش ،ازرعیت تااربابش،ازمرئوس تارئیس و….همه دروغ ودغل وریاکارند، اسطوره ها کم رنگ می گردند وبه فراموشی سپرده می شوند.
  چشم ها راباید شست
  جوردیگر باید دید
  بای

 68. عهد سکوت گفت:

  طی پخش فیلم به قول شما که جومونگ میگه هدف والا
  یکی از آشنایان ما حرف جالبی زدن
  ” ای کاش یکی مثل جومونگ پیدا بشه مردم کشور مارو از این تحریمات و فقر نجات بده ”
  ای کاش یکی مثل جومونگ ؟؟؟؟
  شاید هدف افسانه ای جومونگ خیلی در نظر مردم بزرگ تر و شیرین تر از حضرت ولی عصر بوده که کسی مثل جومونگ رو میطلبن
  قیاس شما یا شاید به عبارتی توصیفی از دوحال به گونه ای که نوشتین قابل تحسینه
  اما اقاحضرت ولی عصر در بهبوهه ی سریا ل جومونگ بین مردم غریب تر دیده میشن !!!
  کاش امثال من بتونن باور کنن مزه ی حکومت الهی رو
  کاش توصیفی میشد از اهداف امام زمان ” عجل الله تعالی فرجه الشریف ”
  کاش اونقدری که افراد از پخش نشدن جومونگ تو شبهای جمعه دلخورن
  برای نیومدن امامشون و ناجیشون همونی که هدف حق داره دلشکسته میشدن
  کاش اونقدری که تو سکانس تماشایی داریم اماده میشیم و منتظریم تا پخش سریا
  برای اومدن ناجی خودمون اماده میشدیم و منتظر بودیم
  جومونگ خوبه اما برای سرگرمی و شاید برای کسایی بخاطر چیزای دیگه
  اما امام زمانمون و هدف امام زمانمون خوبتر از سریا ل جومونگه ….
  بنده این حرفها رو نه به شما میزنم و نه به مخاطبان رحمانی وبلاگتون
  بنده این حرفهارو فقط جایی زدم که احساس میکنم برای حرف دلم ارزشی قائلن
  امیدوارم باعث ناراحتی نشه
  ببخشید بابت زیاده حرفی
  اما من یک نوجوانم و دل پری دارم از جامعه ای که نام اسلامی داره اما عمل اسلامی چدانی نداره
  من نوجوونم و دلم اینی نمیخواد که شما بزرگا دارین زندگی میکنین
  من هدف والایی داره که با امامم بهش میرسم
  از کسایی که نمیخوان حضرت برای نجاتشون بیاد خواهش میکنم مزاحم امام زمان نشن یکباره نام شیعه رو از خودشون و شناسنامشون پاک کنن تا اقامون شبهای جمعه کمتر از اون چشای پاکشون که جان من و مادرو پدرو همه چیزم به فداشون اشک بریزن …

  التماس دعا
  درپناه مولا

 69. حرف رسا گفت:

  با تشکر از سایت زیباتون.با افتخار در این سحرگاه لینک شدید.به ما هم سر بزنید.

 70. چه خوبه! تو باز ی زندگی موقع یارکشی بگیم: من و خدا…. شما همه….
  ……………..
  سلام سایت پرمحتوایی دارید به ما هم سر بزنید

 71. الهه گفت:

  سلام لطفا در مورد واتس اپ و وچت مطلب بذارید +++++++++++++
  بلوغ : با تشکر . فعلا مطلبی که به درد خوانندگان در این زمینه بخورد نداریم.

 72. سلام
  ببخشید دیر خدمت رسیدم
  شرمنده حلال کنید
  بروزم
  التماس دعا
  لبیک یا خامنه ای

 73. سلام
  ممنون از زحمات شما
  عالی بود
  خداوند به قلمتان برکت عطا نماید

 74. مسطر گفت:

  سلام علیکم
  نوشته هاتون مفید و قابل استفاده هستن.
  اجرتون با سید الشهدا
  ان شا لله سر فرصت بیام مطالبتون رو بخونم و استفاده کنم
  در پناه خدا

 75. صبر گفت:

  ان شاالله کی از این افسانه میخواین بیان بیرون !؟هر وقت اومدید ، ما را خبر دار کنید!

 76. n گفت:

  سلام
  واقعا مقایسه جومونگ با زمان حال کشورمون و مسائل سیاسیش علی بود.خود من دقیقا این چند وقت به این مقایسه رسیده بودم و خیلی جالب بود و با کسی هم در این مورد بحث کردم که باید تحریمها رو دور زد و راهی پیدا کرد نه اینکه…و اما رفتار و اخلاق شخص جومونگ .یادکه تو پخش قبلیش هم در مورداینکه رفتار و اخلاقش شباهت زیادی به ائمه ما داره خیلی فکر کردم.و این وبد که امروز کنجکاو شدم د رمورد نویسنده و کارگردان این سریال سرچ کنم ببینم کیه؟که سر از اینجا درآوردم.ما شیفته اخلاق جومونگ میشیم اما شیفته اخلاق کسی که رفتار جومونگ تنها و تنها یه شباهت به اون داره …الله اکبر

 77. نادر گفت:

  سلام . خدا قوت میلاد امام کاظم (ع) را تبریک می گویم . دوحدیث از آن امام همام به جهت تبرک و تیمن نقل می کنیم . همنشینی با دیندار و عاقل خیرخواه

  «مُجالَسَهُ أَهْلِ الدّینِ شَرَفُ الدُّنْیا وَ الاْخِرَهِ، وَ مُشاوَرَهُ الْعاقِلِ النّاصِحِ یمْنٌ وَ بَرَکَهٌ وَ رُشْدٌ وَ تَوْفیقٌ مِنَ اللّهِ، فَإِذا أَشارَ عَلَیکَ الْعاقِلُ النّاصِحُ فَإِیاکَ وَ الْخِلافَ فَإِنَّ فی ذلِکَ الْعَطَبَ.»:

  همنشینی اهل دین، شرف دنیا و آخرت است، و مشورت با خردمندِ خیرخواه، یمن و برکت و رشد و توفیق از جانب خداست، چون خردمند خیرخواه به تو نظری داد، مبادا مخالفت کنی که مخالفتش هلاکت بار است.
  گناهان تازه، بلاهای تازه

  «کُلَّما أَحْدَثَ الناسُ مِنَ الذُّنُوبِ مالَمْ یکُونُوا یعْمَلُونَ أَحْدَثَ اللّهُ لَهُمْ مِنَ الْبَلاء ما لَمْ یکُونُوا یعُدُّونَ.»:

  هر گاه مردم گناهان تازه کنند که نمی کردند، خداوند بلاهایی تازه به آنها دهد که به حساب نمی آوردند.

 78. موفق باشید مثل همیشه عالی بود

 79. قلب سلیم گفت:

  دل خانه خداست، به شیطان اجاره اش ندهیم…
  یا علی

 80. با سلام
  واقعا عالیه مطالبتون
  آیا کپی برداری مجازه؟؟؟؟؟؟/
  بلوغ : با سلام شما لطف دارین . ما اون بالا زدیم که استفاده از مطالب بلوغ چه با ذکر منبع و چه بدون ذکر آن آزاد است .

 81. nevisande گفت:

  سلام.
  خیلی عالی نوشتید…

 82. عاطفه گفت:

  سلام…ممنونم.فک کنم درس شد آدرس وبم!!!!نظرتونو راج ب وبم نگفتید؟!البته ا/ه دوس دارید …خ.ش حال میشم نظرتونو بدونم به عنوان یک همسنگر

 83. فریاد گفت:

  سلام علیکم برادر …
  سپاس که تشریف اوردید…

 84. محمد گفت:

  علیک سلام برادر

  ۱۵ خرداد؟
  خخخخ
  اره تعطیل بود ، ولی ما آشنا داشتیم

 85. محمد گفت:

  میدونی چیه ؟

  ادم بعضی وقتا تو یه جایی از زندگی قرار میگیره که چشم و گوشش خسته میشن از دیدن و شنیدن

  شاید الان من همین جای زندگی قرار گرقتم

  شاد باشی

 86. جناب برادری گویا آمده بودید وبلاگ و بنده نبودم !!؟؟
  بدا به حال من شد …
  آمدید و دلتنگ یار شدم …
  ای کاش بودم و مهمان عزیزی چون شما را با ذکر یک صلوات پذیرا بودم .
  بازم برکت به سنگر ما بیارید خوش حال میشم.

  الّلهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّد وَآلِ مُحَمَّد وَعَجِّل فَرَجَهُم

 87. سلام جناب برادری
  سایت بسیار بسیار مفیدی دارید
  از آشنایی با سایت شما بسیار خوشحال شدم.

  با اجازه تون این مطلب و در وبلاگم قرار دادم

  به منم سر بزنید…

  در پناه حق ؛ موفق باشیـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــد…

 88. بسیجی گفت:

  دوست خوبم سلام
  از اینکه به سایت ما سر زدی و به داداشای کوچیکت سلام کردی خیلی خوشحال شدیم
  پیش خودمون گفتیم جواب سلام واجبه به همین دلیل اومدیم عرض ادبی کرده باشیم ولی یهو به مطالب فوق العاده سایتت برخورد کردم که واقعا ادم رو به فکر فرو میبره واقعا خسته نباشی خداقوت
  خیلی خوشحال شدیم
  به ما سربزن
  یاعلی
  بسیجیان پایگاه مقاومت نصر شهرستان جهرم

 89. سلام دوست عزیز
  در مورد تیتر مطلبی که گذاشتیم لطفا راهنمایی بفرمایید.
  خیلی ممنون
  در ضمن ما لینک نمی شیم؟؟
  میخواهیم بازدید بره بالا چیکار کنیم ؟؟؟

 90. سلام!
  هر دیدی یه بازدیدی داره!
  ضمن تسلیت ایام حسینی و زینبی (علیهما السلام) دعا میکنم شب یلدا با طلوع خورشید عدالت و امامت حضرت صاحب الزمان به پایان رسد و شما هم از یاران حضرت باشید!

 91. با سلام خدمت دوست عزیز
  دو روز نبودید نگران شده بودیم

 92. سلام
  سایت بسیار خوبی دارید لینکتون کردم.

 93. من براتون واقعا متاسفم که راجع به جومونگ اینطوری فکر می کنیدخیلی بی مزه و مسخره بود++
  بلوغ : با تشکر . مگه چه جوری فکر میکنیم؟

  • malip گفت:

   اتفاقا من فکر میکنم علت محبوبیت فیلم هایی مثل جومونگ بجز کارگردانی و فیلم نامه و دکور های عالی شاید پیش ذهنیتی از همین داستانهای مذهبی ماست که برای همه ما آشناست و چون در سینمای خودمون نداریم همزاد پنداری میکنیم! شاید البته!

 94. زهرا گفت:

  سلام
  دیالمه مردی فراتر از زمان !!

  تشریف بیارید [لبخند]

 95. محمد گفت:

  سلام. ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ موافقم.
  ما دو بار این سریال رو دیدیم .سی دی هاش رو هم داریم اما هنوز میگیم مرگ بر اسرائیل…. ذهنیت ما با یه فیلم خراب نمیشه… این کارا دیگه چیه!؟(استاد رائفی پور رو میگم)
  تازه جوموگ میره مردم آواره رو جمع میکنه و یه ملت میسازه( سرزمینی که غصب شده بود رو پس میگیره) و الان مردم آواره فلسطینی های بیچاره اند. در واقع نشون میده که چقدر آواره بودن بده و سرزمین یک ملت رو غصب کردن بده. یعنی یه جورایی مرگ بر اسرائیلی های غاصب!!! تازه این فیلم نشون میده ایسادگی و مقاومت در برابر ظلم ابر قدرت ها ی ظالم..
  همو چیزی که کشور ما و لبنان و …در برابر آمریکا و.. میکنه.
  فقط این یه افسانه بود و تازه تو افسانه سودانگ (نسل اونجو پسر خونده ی جومونگ) نشون میده که گوگوریو (حکومتی که جومونگ به پا کرده )به کلی نابود میشه ! توسط حکومت سیلا !!!!
  یعنی یهودی ها میخوان بگن که یه روز نابود میشن!؟!؟!؟!
  اما برای ما واقعا همچین چیزی هست. یه روز امام زمان میاد و همه مرز ها و قدرت ها و نژاد ها… رو یکی میکنه و بهترین حکومت روی جهان رو میکنه.
  تا اون روز…ان شاالله.
  تازه این همه نماد شیطان پرستی و …. میکنند. به نظر بنده که خود ما شیطان پرستیم. اون ها یه مشت دیوونه اند اما ماییم که به شیطون گوش میدیم و گناه هایی مثل غیبت و …. میکنیم. با گیر دادن به این و اون هیچی درست نمیشه .((((((باید خودمون رو اصلاح کنیم.))))))
  بازم از مطلبتون ممنون. خسته نباشید.

 96. معراج گفت:

  اپم با دلنوشته اخر ماهی…

 97. با سلام
  امیدوارم موفق باشید.
  خوشحال می شویم که به وبلاگ انتشارات سری بزنید.
  یا علی

 98. سایه گفت:

  به به سلام آقااحسان خوبین
  چ عجب یادما افتادین …

 99. تخريبچي گفت:

  سلام دوست بزرگوار
  حلول ماه ربیع بر شما مبارک !
  شما رو دعوت میکنم به مطالعه پست جدید بنده و مشاهده پوستر جدید ،
  خوشحال میشم از انتقادات و نکته نظر های جنابعالی بهره ببرم ….

  خیلی ممنون 🙂
  تخریبچی – takhribchi.ir

 100. salam گفت:

  به رائفی توهین کردی دیگه باهات قهر کردم بلوغ جان!!!!!!!+++
  بلوغ : توهین کجا بود؟ ما دوسش داریم. قهر هم نکن .

 101. nevisande گفت:

  راستی من نمیفهمم این سایت چجوریه؟؟
  همه ی مطالبو خودتون مینویسین؟؟++++++++++++
  بلوغ : با سلام و تشکر . مگه بلوغ چه جوریه؟ بله مطالب رو بلوغی ها زحمتشو میکشن .

 102. حافظ گفت:

  فیلم افسانه جومونگ و امپراطور دریا از پرطرفدار ترین فیلم ها در ایران متاسفانه ساخته شده توسط گروه های شیطان پرستی میباشد.همان طور که ملاحظه میکنید علامت نیم حلال روی پیشانی بند این شخص نشانه ی بز بافومت است البته جالب اینجاست که کلمه جومونگ یعنی راهب یهودی و همین طور چوسان یعنی خورشید یهودی و جولبن یعنی لبنان یهودی.

 103. معراج گفت:

  آپم
  دست پر بیا…:)))

 104. نگار گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید امیدوارم هرروز معرفتمون به اهل بیت و امام حسین علیه السلام و حماسه ی عاشورا بیشتر بشه

 105. / سالروز آغاز امامت و ولایت گل سرسبد عالم هستی، تبریک و تهنیت //

 106. بمباند گفت:

  ایول توپ بود

 107. مجتبی گفت:

  خب ما خودمان در تاریخمان صدها قهرمان و سوژه ی تاریخی و حماسی والاتر و بهتر برای فیلم و سریال داریم

 108. salam گفت:

  سایت جدید جنبش مصاف(استاد رائفی پور)
  http://www.masaf.ir

  استفاده کنید!!!!!

 109. حاجیلو گفت:

  سلام.
  انصافا به مشکل بزرگی اشاره کردین
  انشاه الله که درست میشه

 110. گمنام گفت:

  بهتره که فیلم و…. برای دانلود استفاده کنید.

 111. آب حیات گفت:

  سلام

  جانم فدای رهبر

 112. ســــــــــــلام من برگشتم و گل موعود دوباره فعال شد
  منتظر حضور سبزتم
  علی علی[گل]

 113. راستی پست ختم قران برا گل زهرا فقط نظراتی نمایش داده میشه که مربوط بهش باشه و لطفا نظرات دیگه رو در مطالب دیگه بیان کنید و پست ختم قران برا گل زهرا رو بخونید و تونستید شرکت کنید اخه روزی یه صفحه قران خوندن ک وقت زیادی نمیبره

 114. یه دوست گفت:

  سلام
  خدا قوت

 115. نفیر گفت:

  منتظر… اپم

 116. قصد بروز شدن ندارید؟؟؟
  بلوغ : سلام / بی مقدمه پرسیده اید قصد به روز شدن ندارید؟ بی مقدمه پاسخ میدم باید قبل از آپ دیت شدن ویروس کشی بشویم بد جور سیستممان به هم ریخته . دعا کنید کارمان اف دیسک نکشد.گناه و غفلت بد ویروسی است .

 117. الهی زود تر آپ شوید ما دعایمان پشت سرتان است .اما میخوام بگم بیشتر در باره شخصیت مختار بد نیست تحقیق کنیدو بدونین تو کتاب های مختلف تاریخی چیز متفاوت تری از وجه ای که تو فیلمش نشون داده بیان میکنه البته توی این فیلم خیلی چیزای خوب هست و شما مقایسه جالبی اجام دادین اما بد نیست اخر و عاقبت مختار رو تو روز قیامت بگردین پیدا کنین که برای چی با این همه که به اهل بیت خدمت کرد و دشمنانشون رو به هلاکت رسوند ، توی روز قیامت درچه مرتبه ای قرار داره و جچوری مورد شفاعت قرا میگیره من خودم اون روایت یادم نیست ولی به شما که اهل تحیق و دست به قلم هستین توصیه میکنم بگردین و پیدا کنین. یاحق

 118. امیدوار گفت:

  سلام. با پست جدیدی به روزم.

 119. نوای دل گفت:

  شما‌هم عضو افسران هستید؟

  +++++++++++++++++++++++
  پاسخ : بله بودیم ولی نمی دونم چی شد که مسدود کردن

 120. فاطیما گفت:

  سلام.
  بگذارید بحساب سلایق مختلف .

1 انتخاب سریع &بازتاب برای افسانه جومونگ و حماسه حسین (ع)

 1. […] افسانه جومونگ و حماسه حسین (ع) – بلوغ راهی به سوی آسمان … blugh.ir/?p=783 ۱۸ فروردین ۱۳۹۵ ه‍.ش. – اما بعید می دانم اینگونه باشد که اگر اینگونه بود ، در نظر ما جومونگ ظلم ستیز ، اینگونه محبوب … که متاسفانه مورد آخری داره خیلی زیاد می شه …. اما رهبر بزرکوار کشور ما حضرت خمینی (ره) با دست خالی و فقط با فکر عالی اسلامی تونستن … ایا واقعا این عظمت انقلاب کشور ما قابل مقایسه با “افسانه” جومونک میتونه باشه؟ […]

نظر دهید

*

code

کد امنیتی *