🌒 خیانتکاران به #زبان_مادری ام را نخواهم بخشید.

👈 ۲ اسفند روز جهانی #زبان_مادری است، #ترکی زبان مادری من است و هرگز کسانی را که خود به ظاهر #ترک هستند و در حق #زبان_مادری ام خیانت کرده اند، نخواهم بخشید، آنها که باعث شدند نسبت به زبانی که #مادرم به آن زبان حرف زد و #پدرم بدان زبان نصیحتم کرد و مادربزرگم به همان زبان #لالایی در گوشم خواند، کم توجّه شوم. #زبان_ترکی که شعر به آن زبان بد نمی گفتم و عالی ارایه می دادم و می خواندم.

🖌 آخرین باری که شعر در همایشی ادبی #دانشجویی در تهران خواندم و بسیار مقبول جمع حاضر که کم نبودند افتاد، دوران دانشجوی ام بود، آخر همایش که جوانکان #احساسی 😊 برای ابراز محبّت دور و برم را گرفته بودند مرد میانسالی پیش آمد و گفت:
دوبار دیگر اینجوری شعر #ترکی با این هیجان بخوانی مرزها را برداشته ایم!!!!

👌آنقدر حالی ام بود که بفهمم چه می گوید. تقریباً هر جا ارایه داشتم و رگ قومیّتی حضّار به خصوص جوانان می جوشید، از این جور حرف ها می شنیدم. جوانان #احساساتی و پرشور #ترک_زبان از روی علاقه به زادگاه و #زبان_مادری خود که طبیعی هم هست، همواره تحت تاثیر القائات #هیجانی و #احساسی عدّه ای اسم و رسم دار، راه را در ابراز علاقه به #زبان_مادری و فرهنگ غنی #آذربایجان و شکوفایی استعداهای ذاتی خود به بیراهه می روند و تحت #راهبری غلط برخی ها سر از جمع های انحرافی قومگرای پان ترکیسم و احیاناً #تجزیه_طلب در می آوردند.

⭕️ همان ها که در طول چند دهه به خصوص بعد از #انقلاب به بهانه حفظ‌ و اشاعه‌ زبان #ترکی‌ و فرهنگ‌ بومی #آذربایجان عمدتاً به دنبال #عقده_گشایی و یا در پی مطامع سیاسی خود بوده اند و نوجوانان و جوانان علاقه مند به #زبان_مادری شان را با تبلیغات کور علیه ایران و حاکمیّت آن، یا مثل خود عقده ای بار آوردند و یا بی خیال فرهنگ بومی و غنی آذربایجان نمودند.
🖌در دوران #دانشجویی و بعد آن که با برخی از تابلوهای #زبان_ترکی آشنا شدم و از نزدیک در جلساتشان بودم تا جایی که حافظه ام یاری می کند فقط دکتر #محمد_زاده_صدیق نامی بود که حرف از خدا و اخلاق هم می زد و اسلام را نیز قبول داشت و انصافا آدم عقده ای هم نبود، بقیه شان که از نزدیک دیدمشان چند تایی یادم هست: 👇

✅ #پروفسور محمد تقی ز ، ، عضو فرقه #دموکرات_آذربایجان که عملا چپی و مارکسیست بود و نه در عمل در سخن هم اسلام را قبول نداشت و در نوشتار و گفتار و عمل در اندیشه تجزیه ایران و استقلال آذربایجان واحد بود، بعد از انقلاب زندانی شده بود امّا همیشه در جمع های ادبی و دانشجویی از او به عنوان تابلویی برای ادبیات #ترکی یاد می شد.
✅ دکتر محمد علی ف، عضو #چریک_های_فدایی_خلق که یاد دارم در مجلس یاد بود #تبریزلی_علی که در حسینیه #شانجانی_های تهران و در حضور سفیر #آذربایجان در ایران صحبت هایی ساختارشکنانه ای کرد و چند روزی طول نکشید که سفیر آذربایجان عزل شد!!!

✅ دکتر جواد ه، عضو سازمان استعماری و اطلاعاتی #فراماسونری و خادم خاندان #پهلوی که بعدها نویسنده و سینه چاک #زبان_ترکی شده بود.

✅روحانی بود به نام آیه الله اهری، در یک سخنرانی در همان سالهای دانشجویی ام بی محابا و آشکارا گفت من از این رژیم فقط آقای #خامنه_ای را قبول دارم، آنهم به خاطر اسمش که شهری در آذربایجان است!!!

✅آیت الله اسدلله ب، روحانی اصلاح طلبی که زمانی داعیه دار حمایت از #زبان_ترکی شد و #مجمع_آذری_های_مقیم_تهران را در ایّام انتخابات ۷۶ با کمک جمعی دیگر برای حمایت از #خاتمی به راه انداخت، و عده ای از دانشجویان علاقه مند #زبان_ترکی و آذربایجان را دور خود جمع کرد. همو که به دلیل #فساد_اقتصادی مدتی زندانی بود و با التماس از رأفت اسلامی، تازه از زندان آزاد شده بود و با پز روشنفکری از زیاد بودن قدرت #ولایت_فقیه در ایران سخن می گفت!!! بعد از پیروزی خاتمی وزارت ارشاد خاتمی، با چاپ رساله عملیّه این به ظاهر آیه الله مخالفت کرد!!!
🚯خیلی های دیگر بودند معروف یا کمتر شناخته شده، که هر کدام مشکلات ریز و درشت #اخلاقی و #سیاسی و #اعتقادی داشتند و داعیه دار حمایت از #زبان_ترکی و ادبیّات فولکولور #آذربایجان شدند، اینان همانهایی هستند که باعث شدند خیلی ها مثل من که عاشق #زبان_مادری شان بودند و هستند، نسبت به این ودیعه الهی کم توجه گردند.
من به شخصه این خائنین به #زبان_مادری ام را نخواهم بخشید.
+++++++++++++
🔴🔴 کانال یک نفر از هشتاد میلیون
@yekaz80
🖊 ارسال پیام @yekaz_80
✳️استفاده از مطالب کانال ما چه با ذکر منبع، چه بدون ذکر منبع آزاد است

به اشتراک بگذارید ! Digg it StumbleUpon del.icio.us Google Yahoo! Reddit

نظر دهید

*

code

کد امنیتی *