🖐 دفاع بَد یا بِدعت انحرافی ؟؟

🔴 اخیراً #روحانی محترمی که دو دوره نماینده مجلس از تهران بوده و در انتخابات اخیر از طرف شورای محترم نگهبان #رد_صلاحیت شدند،در تبریز سخنرانی داشته و سایت خبری تحلیلی زیتون از قول ایشان نوشته است که در توجیه ورود به شبکه های اجتماعی گفته:

“👈 حضرت آقا هم #توییتر دارند، هم اینستاگرام و هم کانال تلگرامی. #فعل ولیّ #مقدم بر #قانون است و بچه‌های حزب‌اللهی باید به شبکه‌های اجتماعی فعلی ورود کرده و به صورت جهادی کار کنند.”
✅ در خصوص این فقره از سخن ایشان در اینکه فعالیّت صحیح ، جهادی و البته اثرگذار در شبکه های اجتماعی با رعایت کردن همه جوانب آن، از مطالبات حضرت آقا از افسران چنگ نرم می باشد شکّی در آن نیست؛
آنچه بنده به عنوان #یک_نفر_از_هشتاد_میلیون ایران را به تعجّب وا داشت استدلال عجیب این آقای نماینده سابق است.
🤔 ایشان در توجیه امر گفته اند “فعل ولیّ، مقدم بر قانون است” یعنی چون مثلا مقام معظّم رهبری این کار را انجام می دهند و فعل و عمل ایشان مقدم بر قانون است پس ما هم مجاز هستیم وارد مثلا توییتر بشویم.
👌👌تکرار می کنم بحث ما درست بودن یا نبودن وارد شدن در توییتر یا فیس بوک نیست، بحث ما این استدلال غلط است که فعل و عمل ولیّ فقیه یا مجتهد را حجّت بدانیم و فراتر از قانون.

🌓 این روحانی بزرگوار به جهت کسوت روحانیّت بایستی عنایت داشته باشند که بر اساس مبانی مسلّم علمی و اعتقادی شیعه ، #قول و سخن مجتهد یا ولیّ فقیه #حجت است نه #عمل و فعل ایشان!!!

یعنی #فرمایش!! معظّم له نصب العین ماست نه برداشت سطحی ما از یک فعل یا #عمل. ای بسا عمل فقیه در شرایط خاصّ و با ملاحظاتی باشد که ما از آن بی خبریم و تبصره های دیگر ….
و اما فتوای صریح مقام معظّم رهبری این است :
✅ ” تخلف از قوانین و مقررات نظام اسلامى جایز نیست.”

بله اینکه در نظام اسلامی همه قوانین مشروعیّت خود را از ولیّ فقیه می گیرند شکی در آن نیست و در جای خود قابل اثبات است اما توجیهی برای یک #مغلطه_انحرافی و دادن بهانه دست خنّاسان نمی باشد که بله قانون برای همه است غیر از ولیّ فقیه و مثلا حامیان ولی فقیه که می توانند کار غیرقانونی هم بکنند.

🌓 این استدلال به این می ماند که شما ببینید ولی فقیه یک عملی را انجام می دهد مثلاً از بیت المال برای زلزله زدگان یا جای واجبی کمک می کند ، شما هم اختیار بخشی از بیت المال در اداره ای برای امر دیگری مثل #فرهنگی دست شماست که قانونا نمی توانی برای زلزله زدگان یا جای دیگری خرج کنی، فورا استدلال کنی که بله چون ولیّ این عمل را انجام داده و از بیت المال خرج زلزه زدگان کرده و فعل او مقدم بر قانون است!!! پس من هم می توانم به صورت غیرقانونی از #بودجه_نهاد خودم بدهم به زلزله زدگان یا جای دیگری که به نظر خودم واجب تر است.
⬅️ نتیجه این استدلال و عمل غلط می شود هرج و مرج و بی قانونی و …. متعاقب آن رد صلاحیّت توسط شورای نگهبان 😷

👌مخلص کلام، بیان کردن این استدلال ناصحیح”فعل ولیّ، مقدم بر قانون است” آنهم در یک جمع غیر تخصصی (غیر تخصصی فقهی- حوزوی) اگر تعمّدی نباشد #سهو بسیار #خطرناکی است، چرا که در این صورت هر فردی -متخصص یا عامی- از افعال مجتهد یا ولیّ برداشت خودش را کرده و آن را فراتر از قانون دانسته و به راحتی مجوّز دور زدن قانون یا انجام اقدامات غیرقانونی را به خود خواهد داد، که اگر اینگونه باشد طبیعی است که سنگ روی سنگ بند نخواهد شد.
✳️ و این اگر #بدعت_انحرافی نباشد، طبق معمول #دفاع_بد از ولایت فقیه است .

🔴 کانال یک نفر از هشتاد میلیون @yekaz80

👈👈 ارتباط با ما @yekaz_80

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

کد امنیتی *