🙆 #حجاب_اجباری

👈 اندام ها و اعضاء نسبت به #کاربردی که در بدن انسان دارند دارای ویژگی های منحصر به خودشان هستند،
👌 و هر #عضوی نسبت به اهمیت و جایگاهی که در کل پیکره انسان دارد، به همان اندازه #حفاظت می شود که از گزندها و #آسیب_ها مصون بماند تا بتواند به #وظیفه محوله خود به نحو احسن عمل کند و در نتیجه عملکرد و انجام وظیفه سایر اعضای بدن مختل نشود.
⭕️ حال اگر به اهمیت و جایگاه #مغز و #قلب در آناتومی انسان دقت کنیم شاید بشود گفت که مهترین اعضا باشند که #مغز مدیریت کلان و فرماندهی بدن و دیگر اعضاء را دارد و #قلب پمپاژ کننده حیات و زندگی برای تک تک سلول های بدن می باشد.
✳️ و طبیعی است که خالق #حکیم انسان با دوراندیشی خاصی نوع #حفاظت و حراست #مغز و #قلب را به صورت #جبری، ویژه تعبیه کرده است، #مغز داخل #جمجمه غیر قابل نفوذ و #قلب محصور در #قفسه_سینه چند لایه.
👌شاید #انسان غفلتا یا از روی تنبلی مثلا، در استفاده و حفاظت از #دست یا پا یا #چشم خود سستی کند، جبرانش خیلی سخت نباشد اما کاهلی و سستی در حفاظت از مغز و قلب #جبران_ناپذیر خواهد بود، برای همین #حکمت الهی اقتضاء می کند این حفاظت #اجباری باشد و انسان اجازه نداشته باشد و نتواند مغز و قلب خود را #بی_محابا و با #ولنگاری در میان انبوه #آسیب_ها و گزندها رها کند!!

👌برای اهل دقت پوشیده نیست که نقش #زن و #مادر در تربیت و مدیریت کلان جامعه دارای چه اهمیت ویژه ای است که پمپاژ #حیات برای جامعه از سوی #مادران انجام می پذیرد و #آرامش اجتماع در گرو داشتن #زنانی تربیت یافته و فرهیخته و البته #آرام است، و بیراه نیست که #زنان را #مغز_متفکر و #قلب_تپنده اجتماع بنامیم و برای #مصون ماندن خودشان و صد البته جامعه #حفاظت از آنان را #اجباری کنیم،
🔻 هیچ عقل سلیمی #اجباری بودن استفاده از کلاه ایمنی برای موتور سواران مثلا، و یا #اجباری بودن #گشت شبانه پلیس در بازار #طلافروشان را به تمسخر نگرفته است….
🌸 و #سخن_آخر اینکه :
✳️ نیک به یاد دارم در دوران کودکی که برای اولین بار قصه #دختر قهرمان آذربایجان #سارای را شنیدم که در آخر داستان، سارای که نامزد #خان_چوبان بود و برای اینکه دست #ارباب_هوس_ران به او نرسد، خود را به رودخانه انداخت و در #سیلاب سهمگین محو شد، او را شماتت نکردم و امروز همچنان او الگوی #دختر_انقلاب من است.
+++++++
🔻🔻 کانال یک نفر از هشتاد میلیون
@yekaz80
ارتباط با ما @yekaz_80
✳️استفاده از مطالب کانال ما چه با ذکر منبع ،چه بدون ذکر منبع آزاد است

به اشتراک بگذارید ! Digg it StumbleUpon del.icio.us Google Yahoo! Reddit

نظر دهید

*

code

کد امنیتی *