مادربزرگ من و امضای ترامپ

دستور اخیر جلوگیری از ورود اتباع ایرانی به آمریکا حتی اونهایی که گرین کارت آمریکا را دارند، خبرش که پخش شد ، بی اختیار یاد سال ۹۲ بعد از انتخاب آقای #روحانی افتادم.
🖥 تلویزیون داشت #روحانی رو نشون می داد، دقیق یادم نیست مراسم تحلیف بود یا چی که #احمدی_نژاد هم بود . مادربزرگم که هشتاد و چند سال🤓 داره، خدا حفظش کنه این ها رو که با هم دید گفت :

⬅️ “دییللر یوحانی امیرکاینان باریشاجاق، ایش جور لَنه. اوجوزلوق اُولا”

برگردان فارسی: “میگن #روحانی با #آمریکا_آشتی میکنه، کارا درست میشه و #ارزونی بر میگرده”
🔘 از این سه جمله بد جوری دلم ریخت،مادربزرگم سواد نداره و فارسی هم بلد نیست که حتی اخبار رو پیگیر باشه ولی حرفش عمق داشت.
✅ بله بایس #تحلیل هامون رو بر همین واقعیت های جامعه مبتنی کنیم نه آرمانهایی که دوست داریم یا چیزهایی که فقط روی کاغذ صحیح هستند و این همان #بصیرتی هست که #حضرت_آقا از ما انتظار داره .

🖐 واقعیّت این است که سال ۹۲ بزرگای ما روی کاغذ با دعوای “#اصلح”و ” #صالح مقبول” درگیر چالش #تکلیف یا #نتیجه بودند که طرف کار خودش رو کرده بود و این گفتمان را به توده جامعه تا مادربزرگِ مکتب ندیده ۸۵ ساله من هم رسانده بود که :

❤️”مسئله جامعه ما اکنون گرانی است، گرانی از #تحریم هاست و کلید رفع تحریم هم در آشتی با آمریکاست 🇱🇷 . و #روحانی کلید دارِ این 🔓 رابطه است.”
و به همین راحتی روحانی رئیس جمهور شد. بگذریم … اونجا من چرا دلم ریخت؟

🌓 چون اولا ما که مشغول خود زنی بودیم و خودعمّار پنداری، دشمن کار خودش را کرده بود، و دوما اگر ارزانی مدّ نظر مادربزرگم بر می گشت (با تسلیم شدن مقابل آمریکا در مسئله هسته ای)، توده جامعه تسلیم شدن های بیشتری را برای امتیازهای بعدی از حاکمیّت مطالبه می کرد؛ و این یعنی #فاجعه و حرکت به سمت گُسست و …..
#مادربزرگم حرفش که تمام شد، دوربین تلویزیون هم داشت کلوز آپ از #آقا نشون میداد و داییم که با یه چشم #نگاهش!! 👀 به تلویزیون بود و چشم دیگه اش 👁 تو آسمون پی کفتراش بود گفت :
“ساده سن نه نه،قویمازلار، ایش جورلنمیاجاق هِش، بیر آزدا کُورلاناجاق”

برگردان فارسی: ” #نمی_گذارند، کار (آشتی با آمریکا) درست که نمی شود هیچ، خرابتر هم خواهد شد.”

داییم دیپلم داره و بیشترین کار سیاسی اش عضویّت تو کمپین طرفداری تراختورسازی 🤘هست و دیدن شوهای ماهواره 💏،
دایی با اون #نگاهش!! و گفتن این تحلیل دلم رو قشنگ #آروم کرد.

👌گاهی اوقات توده عوام برداشت و تحلیل هاشون خیلی بهتر از ماهاست، چون اولا #سواد_سیاسی ندارند و مجبورند #فکر!! کنند تا حرفی بزنند، دوما وابستگی حزبی و گروهی ندارند و بدون پیش زمینه ذهنی 👍 به وقایع نگاه میکنند و ضمنا چون خودشون رو عددی نمی بینند و مثل من عُجب و غرور ندارند، برداشت های فطری شان مقرون به صحّته. ✅

داییم نگاهش درست بود، منم نظرم همین بود که #رهبر_بصیر و دشمن شناس ما هر چند با نگاه #واقع_بینانه به توده جامعه و معادلات جهانی #اجازه_هایی را خواهد داد، امّا با ولایت الهی که دارد و پشتیبانی که می شود جوری ابرمدیریّت خواهد کرد که به هیچ وجه تسلیم شدن مقابل دشمن محقق نخواهد شد و برعکس بینش توده جامعه هم طوری بالا خواهد رفت که با رصد نتایج ناموفّق تعاملات داخلی و خارجی دولت، شکستِ تدبیر آشتی ( شما بخوانید شکست تدبیر تسلیم شدن) را لمس خواهند کرد.

🌚 و امروز امضای #ترامپ پای #تحقیر_ایرانی ها چراغی است برای روشن تر دیده شدنِ شکستِ ناجی پنداری آمریکا ….

پنج شنبه این هفته،باجاناقم که اتفاقا داداشمه سر سفره با کنایه گفت:
نه نه، رای دادی به روحانی، راضی هستی؟

#مادربزرگم که دیگه با یارانه اش به زور یک کیلو گوشت می تونه بگیره گفت:
👈 بودا پاتداق چیخدی بالا ….. 😄😄

🔴 کانال یک نفر از هشتاد میلیون @yekaz80

🔴🔴 ارتباط با ما @yekaz_80

به اشتراک بگذارید ! Digg it StumbleUpon del.icio.us Google Yahoo! Reddit

1 نظر برای مادربزرگ من و امضای ترامپ

نظر دهید

*

code

کد امنیتی *